Connect with us

Superliga e Kosoves

Këto janë rezultatet e Superligës

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

Tri ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës kanë përfunduar.

Gjilani kanë triumfuar në udhëtim te Malisheva me rezultat minimal 1-0.

Theophilus Solomon ishte realizator i golit të vetëm dhe të fitores për Gjilanin, në minutën e 52`.

Në minutën e 63` Malisheva kishte mundësi ta barazonte rezultatit nga pika e bardhë.

Megjithatë, Enea Koliçi priti me këmbë goditjen e Alban Shillovës, duke e ruajtur epërsinë e ekipit të tij.

Tani Gjilani pas 11 javësh ka 18 pikë në vendin e tretë në tabelë, teksa Malisheva renditet në vendin e parafundit me tetë sosh.

Dueli në stadiumin “Bajram Aliu” në mes Drenicës dhe Ballkanit përfundoi me rezultat 1-1.

Ishte ky barazimi i parë për kampionët aktual të Kosovës.

Fillimisht ishin ‘kuqezinjtë’ të cilët kaluan në epërsi përmes Osman Meziut në minutën e 57`.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 81` nga Armend Thaqi.

Pas këtij barazimi, Ballkani mbetet në vendin e dytë në tabelë me 22 pikë, ndërsa Drenica ka 12 sosh në pozitën e gjashtë

Trepça 89` dhe Llapi kanë ndarë pikët, pasi ndeshja përfundoi 3:3.

Mitrovicasit tre herë ishin në epërsi, por nuk arritën ta mbajnë atë.

Me këtë barazim, tani ’89-shi ka dhjetë pikë të mbledhura dhe pozicionohet në vendin e shtatë në tabelë.

Në anën tjetër, Llapi ka 13 pikë në pozitën e pestë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Superliga e Kosoves

Tre ndeshje interesante luhen sot në Superligë, sytë te Ballkani dhe Drita

Published

on

0 0
Read Time:36 Second

Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Sfida kryesore e ditës së shtune pritet të jetë ajo në mes Feronikelit 74 dhe Ballkanit.

Suharekasit do të kërkojnë që ta ruajnë vendin e parë në tabelë, teksa drenicakët të largohen nga zona e barazhit.

Një takim tjetër interesant do të luhet në Gjilani, ku Drita e pret Lirinë. “Intelektualët” do të synojnë fitoren për të qëndruar një hap me liderin për titullin e kampionit.

Ndërsa në ndeshjen e tretë, Prishtina që nuk ka ndonjë motiv në ligë do t’i bëjë konak skuadrës së Gjilanit.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen duke filluar nga ora 15:00.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Superliga e Kosoves

Tri ndeshje interesante në Superligë: Derbi Llapi-Drita

Published

on

0 0
Read Time:47 Second

Tri ndeshje tejet interesante do të zhvillohen të dielën në kuadër të javës së 28-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Derbi do të zhvillohet në mes të Llapit dhe Dritës.

Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina, renditet në vendin e parë me 54 pikë, ndërsa skuadra gjilanase është në pzitën e tretë me 51 pikë të grumbulluara.

Kampioni në fuqi, Ballkani do të jetë nikoqire e Lirisë, e cila me gabimin e Llapit do ta merrte përsëri pozitën e liderit.

Ekipi nga Suhareka i ka grumbulluar 53 pikë dhe renditet në vendin e dytë, derisa skuadra prizrenase është e fundit në tabelë me 10 pikë.

Një ndeshje tjetër interesante është edhe ajo mes Feronikelit 74 dhe Prishtinës.

Nikli i drejtuar nga Shefki Kuqi,po lufton për mbijetesë dhe renditet në vendin e tetë me 29 pikë, kurse bardhekaltërit ndodhen në vendin e pestë me 39 pikë.

Të tri ndeshjet nisin nga ora 15:00.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Superliga e Kosoves

Daja mendon ndryshe nga Batatina: Rezultati më i drejt ishte barazimi

Published

on

0 0
Read Time:36 Second

Ballkani dhe Llapi kanë barazuar pa gola në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Pas ndeshjes është prononcuar trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, i cili tha se rezultati më i drejt i kësja ndeshje ishte barazimi.

“Nuk po dilnim në lojën tonë, në pjesën e dytë kishim rastet tona, duhet të ketë më shumë lojë qoftë për tifozët qoftë për futbollin, kishte ndërprerje të shpeshta, nuk e di sa kishte”, u shpreh Daja.

“Ajo që më duhet të shikojë pjesën e lojës sidomos pjesa e parë. Rezultat më i drejt ishte barazimi”.

Ballkani pas barazimit mbetet në vendin e parë me 52 pikë të grumbulluara, teksa Llapi një pozitë më poshtë me 51 sosh. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=