AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Karim Benzema është shpallur lojtari më i mirë në botë

0 0
Read Time:49 Second

Karim Benzema është shpallur lojtari më i mirë në botë.

Për herë të parë në karrierën e tij, ylli francez, Karim Benzema është shpallur lojtari më i mirë në botë.

Benzema është shprehur i lumtur me arritjen e tij, por nuk ka harruar as të falënderojë të gjithë ata që i ndihmuan.

“Kjo është një ëndërr e fëmijërisë. Ronaldo dhe Zidane ishin idhujt e mi. Unë s’u dorëzova kurrë. Gjithmonë e mbajta kënaqësinë për të luajtur futboll. Jam vërtet krenar me udhëtimin tim”, ka thënë Benzema.

“Rrugëtimi im s’ishte i lehtë. Ishte e vështirë për mua dhe familjen time. Të jem këtu sot për herë të parë, më bën të lumtur për punën time. Do të vazhdoj. Dua të falënderoj shokët e skuadrës, trajnerin dhe presidentin fantastik. Topi i Artë është çmim individual, por prapë është kolektiv”, tha tutje ai.

Benzema ishte lojtari që shtyu Real Madridin drejt triumfit në Champions League, me gola vendimtar në periudhën më kritike të sezonit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=