AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Italia merr kreun

0 0
Read Time:34 Second

Kombëtarja e Italisë është lidere e re e grupit të tretë në Ligën e A.

Skuadra e Roberto Mancini ka shënuar një fitore me rezultatin 0:2, në udhëtim kundër Hungarisë.

Italia zhbllokoi sfidën pas vetëm 27’ minutave lojë, kur Raspadori dërgoi topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë, italianët goditën edhe një herë, kësaj radhe me anë të Dimarco, kur luhej minuta 52’.

Me këto dy gola u vendos fati i takimit, dhe Italia mori kreun e tabelës.

Italia numëron tashmë 11 pikë në pozitën e parë në grup, kurse Hungaria mbetet në kuotën e 10 pikëve, në pozitën e dytë.

Në grup me këto dy kombëtare janë edhe Gjermania e Anglia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=