AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Inter merr fitore të rëndësishme

0 0
Read Time:45 Second

Interi ka marrë një fitore të rëndësishme në udhëtim te Sassuolo.

‘Nerazzurrët’ triumfuan me rezultat minimal 2:1, falë dy golave të Edin Dzekos.

Ndeshja në mes dy skuadrave ishte e balancuar, me Interin që kërkonin më shumë fitoren.

Të parët në avantazh kaluan mysafirët, duke shënuar në minutën e 44` me Dzekon.

Pjesa e parë u mbyll 1:0 në favor të Interit.

Në 45 minutat e tjerë, vendasit po kërkonin golin e barazimit.

Po rridhte minuta e 60` kur Davide Frattesi shënoi, për rezultatin 1:1.

Por, Interi nuk u dorëzuan dhe dëshironin sërish epërsinë.

E, atë e arritën falë boshnjakut, Dzeko i cili shënoi golin e dytë të takimit dhe atë personal.

Për 15 minutat e fundit të mbetur Interi arriti të mbajë rezultatin 2:1.

Më këtë fitore skuadra e Simone Inzaghit kanë 15 pikë në vendin e shtatë, kurse Sassuolo ka 12 në të nëntin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=