AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Inter fiton,Tottenham befasohet nga Sporting

0 0
Read Time:43 Second

Kanë përfunduar ndeshjet e parapara për orën 18:45 në Champions League.

Interi ka fituar si mysafir ndaj Viktoria Plzen me rezultat 0-2, ndërsa Tottenhami ka ngecur kundër Sportingut, duke humbur 2-0.

Në ndeshjen e luajtur në Plzen, Interi e dominoi ndeshjen  duke shënuar që në minutën e 20’ me Edin Dzekon, teksa i humbi edhe disa mundësi të mira shënimi.

Kështu përfundoi pjesa e parë, me të dytën që solli edhe një gol. Ishte Denzel Dumfries i cili në minutën e 70’ e gjeti golin e dyfishimit të rezultatit.

Ndeshja tjetër Sporting – Tottenham ishin golat e Paulinhos dhe Arthur Gomez që e vendosën epilogun e ndeshjes.

Falë kësaj fitoreje, Interi kthen shpresat për sigurimin e njërës nga dy pozitat e para të grupit, ndërsa Spurs bëjnë një hap fals në konsolidimin e pozitës në grupin e tyre. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=