AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Havertz tek City?

0 0
Read Time:41 Second

Manchester City mund të bëjë një lëvizje për të firmosur me yllin e chelsea, Kai Havertz, sipas gazetarit Simon Philips.

Gerjmani iu bashkua skuadrës së Londrës perëndimore nga Bayer Leverkusen në verën e vitit 2020. Ai shënoi golin e fitores në finalen e Champions League 2021 dhe në finalen e Kupës së Botës për klube në të njëjtin vitin.

Përveç kësaj, karriera e Havertz në Angli ka qenë mjaft e harruar. Ai ka ende pak më shumë se dy vjet e gjysmë të mbetur në kontratën e tij me Chelsea.

Havertz ka shënuar vetëm dy gola në 14 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, që është një zgjatje e formës së tij të dobët me blutë që nga largimi nga Bundesliga.

Gjermani ka regjistruar 25 gola dhe 14 asistime në të gjitha ndeshjet me Chelsea.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=