Haaland aty ku i duhet Cityt

0 0
Read Time:38 Second

Manchester City ka fituar ndeshjen ndaj Crystal Palace.

Me përmbysje 4:2 ‘Citizens’ arritën të fitojnë ndeshjen e kësaj xhiroje në Premier Ligë.

Pjesa e parë ishte më e mirë për mysafirët, pasi shënuan dy herë në ‘Etihad’.

Stones shënoi autogol në minutën e 4`, ndërsa në të 21` Andersen dyfishoi epërsinë e Crystal Palce.

Pjesa e parë u mbyll me atë rezultat.

Në 45 minutat e dytë më të mirë ishin vendasit, duke rikthyer edhe rezultatin.

Ishte Bernardo Silva që në të 53-tën ngushtoi epërsinë në 1:2.

Kurse meritori për këtë rikthim ishte Erling Haaland, i cili shënoi hattrick në minutat 62`, 70`dhe 81`.

Kështu City nuk befasohet në ‘Etihad’ dhe shkon në kuotën e 10 pikëve, kurse Palace ka katër.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %