Dortmund merr fitore ndaj Copenhagen

0 0
Read Time:36 Second

Ka përfunduar ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe skuadrës së Copenhagen, ku nikoqirët kanë arkëtuar pikët e plota nga kjo ndeshje.

Fitorja e parë e fazës së grupeve të edicionit të ri të Ligës së Kampionëve i takon skuadrës së Dortmundit, e cila e ka mposhtur si vendase Copenhagen.

Pas plot 90’ minutave lojë në stadiumin “Signal Iduna Park”, Dortmundi e mposht me rezultat 3:0 skuadrën e Copenhagen.

Golashënues te skuadra gjermane ishin Marco Reus (minuta e 35’), Raphael Guerreiro (minuta e 42’) dhe Jude Bellingham (minuta e 83’).

Me këtë fitore, Dortmundi tani merr kreun e Grupit G, grup ky në të cilin gjenden edhe Manchester City dhe Sevilla.

Rezultati final, 3:0 në favor të Dortmundit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %