Connect with us

UEFA Europa League

Gjimshiti me shokë “turpërojnë” Liverpool, “Të Kuqtë” çmontohen në “Anfield”

Published

on

0 0
Read Time:53 Second

Nuk mund të kishte rezultat më turpërues të paktën në sy, të tifozëve të tu. “Të Kuqtë” e Liverpool janë mundur paq, mbrëmjen e kësaj të enjteje, me “Bergamaskët” e Atalanta, që nuk kanë treguar aspak mëshirë, për kundërshtarët, në “mitikun” anglez, të “Anfield Road”, duke i mundur djemtë e Jurgen Klopp, me rezultatin e pastarë, 0 me 3.

Për skuadrën, pjesë e së cilë është edhe kapiteni i Kombëtares sonë, Berat Gjimshiti, i cili si zakonisht ishte titullar i padiskutueshëm, golat u shënuan nga “bomberi” italian, Gianluca Scamacca, me një dopietë në minutat 38’ e 60’, ndërsa”fantazisti” kroat, Mario Pasalic “vulosi” humbjen e thellë, të anglezëve, në minutën e 83’-të, pas një gabimi të Kelleher.

Falë këtij rezultati, Atalanta e Gjimshitit mund të jetë shumë pranë një arritjeje historike, siç është edhe elemnimi nga një tur evropian, i “Të Kuqve”, të Liverpool, që ishin padyshim favoritët për fitimin e trofeut, megjithatë gjithçka do të vendoset më 18 prill, me djemtë e Jurgen Klopp, që do të tentojnë gjithçka në “Gewiss Stadium”. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

UEFA Europa League

Llapi mëson kundërshtarin e rrethit të dytë në Ligën e Evropës

Published

on

0 0
Read Time:22 Second

Llapi do të luaj për herë të parë në histori të klubit në garën e UEFA-s, Ligën e Evropës.

Llapjanët në rrethin e parë të kësaj gare do të përballen me skuadrën e madhe polake, Wisla Karkow.

Në rast se kalojnë polakët, Llapi ka mësuar edhe kundërshtarin e rrethit të dytë të kësaj gare.

Skuadra e udhëhequr nga Tahir Batatina në rast të kalimit tutje do të takohet me skuadrën austriake Rapid Wien.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

UEFA Europa League

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

Published

on

0 0
Read Time:26 Second

Atalanta ka avancuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke mposhtur Liverpoolin me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Pas ndeshjes është deklaruar trajneri i të Kuqve, Jurgen Klopp, i cili theksoi se ishte i kënaqur me reagimin e lojtarëve të tij.

“Më pëlqente shumë loja për një kohë të gjatë, përkushtimi, dëshira, fuqia”, u shpreh Klopp.

“Ky ishte reagimi që na duhej. Jam i kënaqur me pjesën më të madhe të lojës”.

“Ne krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam. Është vërtet e çuditshme…”.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

UEFA Europa League

Gjimshiti ndihet krenar për eliminimin e Liverpoolit

Published

on

0 0
Read Time:54 Second

Mbrojtësi Berat Gjimshiti, ka thënë se është moment krenarie që ka arritur me skuadrën e tij në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Kjo pasi Atalanta arriti në mesin e katër më të mirave në garën e dytë më të rëndësishme të futbollit evropian, duke e mposhtur Liverpoolin e Jurgen Klopp me rezultat të përgjithshëm 3:1, shkruan Sky Sport Italia.

Gjimshiti bëri një paraqitje të mirë mbrëmjen e së enjtes.

“Është një moment krenarie e madhe për ne, ishte e mrekullueshme të shihje Bergamon kaq të përforcuar dhe së bashku me ekipin”.

“Ata kanë kaluar një javë të jashtëzakonshme duke na parë, por fansat na shtynë të arrijmë këtë arritje të jashtëzakonshme”.

Ai foli edhe rreth penalltisë të cilën e fituan “The Reds”.

Lidhur me këtë mbrojtësi shqiptar tha se ishte moment fatkeq, por që më pas skuadra e mori vetën.

“Ishte padyshim një moment fatkeq, penalltia, por ne u përgjigjëm menjëherë dhe u përpoqëm të luanim lojën tonë dhe mendoj se ia dolëm”, deklaroi ai.

Në gjysmëfinale, “La Dea” do të përballet me Marseille në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=