AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Gjilani kerkon fitore ne Europa Lige

0 0
Read Time:1 Minute, 2 Second

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Apoelit nga Qipro, në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Ligën e Evropës.

Gjilanasit sot kanë zbarkuar në stadiumin “Fadil Vokrri” për ta zhvilluar një seancë stërvitore para duelit të rëndësishëm me Apoelin,

rajneri Gentian Mezani e ka vlerësuar si shumë të vështirë përballjen me ekipin nga Qipro.

Megjithatë theksoi se të dyja skuadrat kanë shanse të barabarta për të kaluar tutje.

“Do t’i qasemi ndeshjes me kujdes. Kemi punuar në të gjitha aspektet sidomos në atë defansiv, pasi që kundërshtari ka shumë cilësi në sulm. E kemi studiuar mirë kundërshtarin, por nuk është ai APOEL-i i para disa viteve. Mendoj se gjasat janë 50-50”, ka deklaruar Mezani.

E edhe mesfushori I Gjilanit, Muhamed Useini, ka thënë se “Skifterët” do të provojnë ta fitojnë këtë përballje.

Jemi të përgatitur, nuk duhet të frikësohemi. Befasitë janë të mirësardhura në futboll. Ne do të provojmë të fitojmë”, ka deklaruar Useini.

Gjilanasit sot ishin në Kukës për t’i kryer testet e koronavirusit dhe nga atje kanë zbarkuar në stadiumin “Fadil Vokrri” për ta kryer seancën e fundit stërvitore para duelit të së enjtes.

Kurse, APOEL-i nuk ka telashe me koronavirus dhe ka arritur sot në Kosovë me 21 lojtarë. /sportnews3

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=