AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Gjilani fiton ndaj Dukagjinit

0 0
Read Time:45 Second

Skuadra e Gjilanit ka marrë fitoren e radhës në Superligën e Kosovës, derisa Ferizaj dhe Dukagjini akoma nuk shijojnë një të tillë.

Gjilani ka arritur të mposht skuadrën e Dukagjinit me rezultatin 0:1, në ndeshje të luajtur në udhëtim.

Mysafirët arritën të marrin fitore fal golit të shënuar në pjesën e parë, kur po luhej minuta e 38’.

Golin e shënoi Solomon, i cili edhe del të jetë vendimtari i këtij takimi, duke i dhënë tri pikë skifterave.

Në ndeshjen tjetër të kësaj dite në Superligë, atë mes Drenicës dhe Ferizaj, nuk pati fitues, në një barazim pa gola.

Gjilani, me fitoren e sotme, qëndron skuadër lidere në Superligë, me 13 pikë të grumbulluara. Dukagjini mbetet skuadra e fundit në tabelë, me vetëm një pikë.

Ferizaj, me barazimin ndaj Drenicës shkon në tri pikë, dhe akoma nuk shijon fitore. Drenica në anën tjetër merr pikën e pestë në pesë ndeshje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=