AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Galata fiton me Rashicen

0 0
Read Time:32 Second

Galatasaray ka shënuar fitore ndaj Kasimpasas, me rezultat 3-2, në kuadër të Superligës së Turqisë.

Fillimisht në epërsi kaluan vendasit me Bahoken, në minutën e 16’, derisa vetëm katër minuta më vonë, Gomis barazoi rezultatin. Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Akturkoglu kaloi Galasatarayn për herë të parë në epërsi, derisa i njëjti lojtar shënoi edhe njëheë në minutën e 69’.

Kasimpasa shënoi edhe njëherë me Ciftpinarin, por që nuk mjaftoi dhe fitorja i takoi Galatasarayt.

Në këtë ndeshje debutoi edhe lojtari i Kosovës, Milot Rashica për Galatasarayn, në minutën e 83’, derisa Bersant Celina luajti 45 minuta me Kasimpasan. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=