Gabon edhe Napoli

0 0
Read Time:30 Second

Edhe Napoli i është bashkuar Interit, Romës e Juventusit, duke lëshuar pikë këtë xhiro në Serie A.

Skuadra e Luciano Spalletti nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen ndaj Fiorentina.

Të dyja skuadrat kërkuan fitoren dhe bënë një lojë mjaft të ashpër, duke bërë gjyqtarin të nxirrte kartonin e verdhë në pesë raste.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti qendërmbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani.

Barazimi i sotëm e çon Napolin në kuotën e shtatë pikëve si skuadër lidere. Aq pikë kanë edhe Milan, Lazio, Atalanta, Torino e Roma.

Fiorentina mbetet me pesë pikë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %