AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Formacionet zyrtare : Shqiperi-Islandë

0 0
Read Time:37 Second

Shqipëria është nikoqire e Islandës në Arenën Kombëtare për ndeshjen e raundit të fundit në Grupin 2 të Ligës B.

Kuqezinjtë kanë vetëm një pikë nga një barazim dhe dy humbje në grupin me tri skuadra (për shkak të pezullimit të Rusisë).

Islanda i ka tri pikë dhe mban vendin e dytë, pesë pikë prapa liderit Izrael. Në rast të fitores, Shqipëria do të ngjitet në pozitën e dytë duke e zhvendosur kundërshtarin një vend më poshtë.

Trajnerët Edoardo Reja dhe Arnar Vidarsson kanë bërë përzgjedhjen e formacioneve startuese për këtë takim.


Formacioni startues i Shqipërisë: Strakosha; Balliu, Ismajli, Veseli, Lenjani; Gjasula, Abrashi, Ramadani; Uzuni, Çikalleshi, Bajrami.

Formacioni startues i Islandës: Runarsson; Palsson, Gunnarsson, Magnusson, Olafsson; Johannesson, Helgason, Bjarnasson; Sigurdsson, Finnbogason, Thorsteinsson.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=