AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Fitore e rëndësishme për Salzburg

0 0
Read Time:32 Second

Salzburg ka shënuar fitore 3:1 në udhëtim te Lokomotiva e Moskës, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve.

Fitorja e skuadrës austriake erdhi falë paraqitjes së mirë të sulmuesit nga Kosova, Mërgim Berisha, që shënoi dy herë gjatë pjesës së parë.

22 vjeçari shënoi në minutat 28’ dhe 41’.

Vendasit dhanë reagimin e parë, kur ngushtuan epërsinë përmes Anton Miranchuk, që shënoi në minutën e 79’, nga penalltia.

Por, një përgjigje e Salzburg erdhi menjëherë pas dy minutash, kur Karim Adeyemi shënoi për 1:3.

Pas kësaj fitore, Salzburg numëron katër pikë, duke u renditur në vendin e tretë në grup.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=