AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Fiton derbin Milan

0 0
Read Time:42 Second

Milani ka arritur të triumfojë në derbin ndaj Juventusit.

Me rezultat komod 2:0 ‘Rossonerët’ triumfuan ndaj ‘Zonjës së Vjetër’.

Gjatë 90 minutave u zhvillua një ndeshje më intensive ndaj kampioni në fuqi, pasi krijuan më shumë raste për gol.

Në pjesën e parë Rafel Leao kishte mundësi të mira shënimi, por shtylla ia mohoi.

Në minutat shtesë të pjesës së parë, ishte Fikayo Tomori që i dhuroi epërsinë Milanit.

Edhe në pjesën e dytë lojë më të mirë zhvilluan vendasit, duke mos lënë hapësira për juventinët.

Për rezultatin final 2:0 u përkujdes Brahim Diaz, i cili në minutën e 54` kaloi disa mbrojtës të ‘Zonjës së Vjetër’ dhe shënoi.

Kështu Milani i thellon edhe më shumë gjendjen Juventusit, duke i çuar në vendin e tetë me 13 pikë, kurse ata kanë 20 në pozitën e tretë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=