AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

EL CLASICO/ 700 milion spektatorë me sytë nga “Bernabeu”

0 0
Read Time:41 Second

Gati 200 vende dhe pothuajse 700 milion spektatorë do të jënë sonte para televizorit për të ndjekur një nga ndeshjet më të mëdha të fubollit, “El Clasicon”, Real Madrid – Barcelona.

Të dyja skuadrat vijnë nga një formë e mirë në kampionat, ku kanë vetëm një barazim secila dhe janë në kuotë të barabartë pikësh.

Gjithësesi përtej faktit të pikëve, Barcelona duket në një farë presioni për rezultat, ndërsa Real Madridi është më i qetë në këtë aspekt.

Real Madridi do të ketë një mungesë të madhe dhe ai është gardiani i portës Courtois i cili vazhdon të mos jetë gati, ndërsa për Xavin rikthehet Kounde.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid/ Lunin; Mendy, Alaba, Miliato, Carvajal; Tchoumeni, Kroos, Modric; Vinicius, Benzema, Valverde.

Barcleona/ Ter Stegen; Balde, Kounde, Garcia, Alonso; De Jong, Busquets, Pedri; Dembele, Lewandowski, Gavi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=