AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Edhe Florian Marku fiton

0 0
Read Time:33 Second

mposhtur Miguel Parra.

Florian Marku ka arritur fitoren në ‘Air Albania’, pasi mposhti meksikanin, në garë për titullin ‘WBC Silver’

Gjatë gjithë raundeve të para ishte shqiptari që dominoi më goditje të fuqishme.

Ai ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe ishte në avantazh ndaj rivalit të tij.

Marku madje në raundin e katër e rrëzoi në tokë meksikanin.

Por, në raundet e fundit u zhvillua një meç i baraspeshuar.

Përballja shkoi deri në 10 raunde, në fund me vendimin e gjyqtarëve Florian Marku u shpall fitues.

Kështu me këtë fitore Floriani ka regjistruar 13 ndeshje si boksier profesional 12 prej tyre i ka fituar, prej tyre 7 me nokaut.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=