AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Dukagjini fiton falë Haxhihamzës

0 0
Read Time:36 Second

Portieri i Dukagjinit ka pritur dy penalti në përballjen e kundër Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Haxhihamza në minutën e 39’ e ndali për  mrekulli goditjen e Gerhard Prognit nga 11 metra.

I njejti, në skenë doli edhe në minutën e 90’të kur e ndali gjuajtjen e Ilir Krasniqit nga pika e bardhë.

Ndërsa, në fillim të pjesës së dytë, Iljas Zylfiu, shënoi gol me kokë për fitoren e Dukagjinit kundër Llapit në Podujevë me rezultat minimal, 0-1.

Tani, ekipi nga Klina ka grumbulluar 12 dhe është ngritur në pozitën e tetë për herë të parë në këtë edicion.

Në anën tjetër, Llapi mbetet në vendin e 6-të me një pikë më shumë se Dukagjini.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=