Drejtuesit e Komunës së Prishtinës vizituan Kampin Nacional

0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Drejtori për Sport, Granit Rugova dhe drejtori i Investimeve Kapitale në Komunën e Prishtinës, Krenar Xhaferi kanë qëndruar, sot, Kampin Nacional të Federatës së Futbollit të Kosovës në Hajvali.

Ata janë pritur nga kryetari Agim Ademi dhe ud. sekretari i përgjithshëm, Taulant Hodaj.

Me këtë rast, ata kanë vizituar fushat dhe objektet përcjellëse, e ku po vazhdon puna në kompletimin e këtij kompleksi të futbollit, i cili i shërben nevojave të ekipeve kombëtare.

Kryetari Ademi ka falënderuar drejtorët komunal për mbështetjen që po i japin futbollit, veçmas në përmirësimin e kushteve infrastrukturore, derisa ka shprehur shpresën për shumë bashkëpunime tjera ndërmjet FFK-së dhe institucioneve të nivelit lokal e atij qendror, me qëllim që rinisë sonë t’u krijohen hapësira, kushte dhe mundësi sa më të mira për zhvillimin e talentit të tyre në futboll.

I pari i FFK-së ka falënderuar komunën edhe për asfaltimin e një pjese të rrugës në afërsi të Kampit Nacional, gjë e cila e ka lehtësuar qasjen në kamp, por edhe qarkullimin e banorëve të kësaj pjese. Në anën tjetër, dy drejtorët komunal janë shprehur të lumtur që me realizimin e projekteve të ndryshme po e ndihmojnë edhe sportin, teksa i shprehën mirënjohje FFK-së për punën e bërë në Kampin Nacional në Hajvali.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %