Dinamo Zagreb superiore ndaj Chelseas

0 0
Read Time:23 Second

Dinamo Zagrebi ka shënuar fitore të madhe ndaj Chelseat, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Golin e vetëm dhe të fitore për ekipi kroat, e shënoi Mislav Orsiq, në minutën e 15’.

Në pjesën e dytë Chelsea u mundua që ta barazojë rezultatin, por pa arritur t gjejë golin e barazimit, kështu në fund fitorja iu takoi kroatëve.

Në ndeshjen e dytë, Chelsea ballafaqohet me Salzburgun dhe Dinamo me Milanin. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %