AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Dest : Jam i kënaqur me transferin tim në Milan

0 0
Read Time:36 Second

Sergino Dest u zyrtarizua dje si lojtari më i ri i Milanit.

Mbrojtësi anësor  kaloi te “Rossonerët” nga Barcelona në formë huazimi për këtë edicion me mundësi blerje në fund të sezonit.

Pas transferimit të tij në “San Siro”, Dest u shpreh i lumtur që iu bashkua një klubi si Milani.

“Jam shumë krenar dhe shumë i emocionuar që jam këtu. Për mua është një nder që bashkohem me kampionët e Italisë dhe të jem pjesë e një klubi kaq historik si Milan. Dua të bëj gjëra të mira dhe të fitoj trofe, duke nisur nga ky sezon”,  theksoi Dest.

Brenda marrëveshjes për huazim parashihet edhe opsioni i blerjes përfundimtare të lojtarit për shumën e 20 milionë funteve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=