AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Danimarka mposht edhe Francen

0 0
Read Time:35 Second

Danimarka i ka dhënë leksione kombëtares së Francës.

Danimarka ka shënuar një fitore me rezultat 2:0 përballë kampionëve të botës, Francës.

Danezët kaluan në epërsi në minutën e 34’, kur Kasper Dolberg dërgoi topin në rrjetë, pasi u asistua nga Gamsgaard.

Vetëm pesë minuta më vonë, Danimarka i dha Francës edhe goditjen e dytë, duke shënuar me Skov Olsen, i cili pranoi një pasim nga Delaney.

Me këto dy gola të shpejta u vendos fati i takimit.

Danimarka me këtë fitore shkon në kuotën e 12 pikëve, dhe mban pozitën e dytë, pas Kroacisë.

Franca mbetet në pozitën e tretë me pesë pikë, një më shumë sesa Austria që mban pozitën e fundit. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=