AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Conte : Nuk jemi pretendent për titull

0 0
Read Time:1 Minute, 16 Second

Trajneri i Tottenham, Antonio Conte pretendon se skuadra e tij nuk është ende gati të jetë pretendente për titull pas një paraqitjeje tjetër të dobët kundër një prej rivalëve të tyre kryesorë, Manchester United.

Spurs u mundën 2-0 të mërkurën dhe nuk arritën të bëjnë një lojë bindëse. Pavarësisht se kanë shijuar një nga fillimet më të mirë të një sezonu dhe janë vetëm katër pikë larg nga kreu, Conte ende beson se titulli nuk është diçka që skuadra e tij mund të synojë fitimin e Premier League.

“Ndonjëherë dëgjoj se jemi pretendentë për titull dhe mendoj se na duhet kohë. Në vetëm 10 ose 11 muaj, ju nuk mund të shkoni nga e nënta për t’u bërë pretendentë për titull një vit më vonë, veçanërisht kur përfundoni 20 pikë prapa kreut”, tha Conte.

Conte këmbëngul  se është i vetëdijshëm për problemin dhe u ka bërë thirrje lojtarëve të tij që të fillojnë ta rrisin atë në ndeshjet e tjera për të provuar vlerën e tyre.

“Padyshim që nuk është një lojë e mirë për ne, por duhet të jem i sinqertë dhe para së gjithash, veçanërisht me lojtarët e mi, nuk ishte hera e parë për ne, pavarësisht se rezultati është i mirë, sa herë që luajmë një nivel të lartë ne jemi duke luftuar.

Kemi luftuar kundër Chelsea sepse barazuam pas 92 minutash, por Chelsea dominoi lojën dhe kundër Arsenalit humbëm dhe sot ndaj United gjithashtu. Sigurisht që kur niveli të jetë i lartë, ne do të luftojmë.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=