Connect with us

UEFA Conference League

Conference League/ Frankfurt eliminohet nga Royale Union, Olympiacos dhe Molde kalojnë në fazën tjetër

Published

on

0 0
Read Time:15 Second

Frankfurt është eliminuar nga Royale Union në shtëpi, me rezultatin 1-2. Rezultati i përgjithshëm ishte 3-4, duke bërë kështu që gjermanët të mos ecin në fazën e 1/8.

Legia është befasuar nga Molde me rezultatin 0-3, ndërsa Olympiacos ka triumfuar me rezultatin 0-1.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

UEFA Conference League

Etnik Brruti bën heroin: Malisheva e nis me fitore aventurën evropiane, mposht Buducnostin

Published

on

0 0
Read Time:42 Second

Skuadra e Malishevës e ka nisur me fitore në ruandin e parë kualifikues për Ligën e Konferencës, duke mposhtur klubin malazeze Buducnost.

Edhe pse pa përvojë në Evropë, Malisheva triumfoi me rezultat 1:0 falë golit mahnitës të Etnik Brrutit.

Ndeshja ishte mjaftë e barabartë nga minuta e parë, me dy skuadrat që krijuan disa raste por shumë larg finalizimit.

Ishte mesfushori sulmues që realizoi një gol të jashtëzakonshëm nga distanca, duke e dërguar topin në këndin e rrjetës dhe lënë portierin mysafir të shtangur (67’).

Malisheva kishte edhe disa raste për ta shtuar epërsinë, mirëpo që dështuan t’i konkretizonin.

Kësisoj, Malisheva i afrohet raundit të dytë kualifikues për Ligën e Konferencës, mirëpo duhet ta sigurojë në përballjen kthyese që zhvillohet në Malin e Zi.

Kujtojmë, Buducnosti i njeh mjaftë mirë klubet kosovare meqenëse para dy viteve kishte eliminuar Llapin.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

UEFA Conference League

Malisheva sot nis aventurën evropiane

Published

on

0 0
Read Time:32 Second

Malisheva sot do ta luajë ndeshjen e parë në arenën ndërkombëtare.

Në Conference League do të përballet me ekipin nga Mali i Zi, Buduçnost.

Loja do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë me fillim nga ora 17:00.

Kjo ndeshje është e vlefshme për rrethin e parë kualifikues në UECL.

Në këtë edicion Malisheva pati paraqitje fantastike në Superligën e Kosovës.

Kjo skuadër u rendit e katërta duke arritur të bëjë histori duke lënë jashtë garave evropiane edhe skuadra të forta si Prishtina.

Ekipi i Qëndrim Kidës, u kualifikua për herë të parë në garat e UEFA-s, që nga themelimi në vitin 2006-të.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

UEFA Conference League

Confrence League/ Luajnë në “Elbasan Arena”, Partizani nxjerr në shitje biletat për duelin me Marsaxlokk

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second

Partizani ditën e enjte do të nis rrugëtimin e tyre në Conference League. Në orën 20:00 do të përballen me Marsaxlokk.

Një duel shumë i rëndësishëm për kryeqytetasit që kërkojnë ta nisin me këmbën e mbarë këtë aventurë europiane. Ndaj maltezve do të luajnë në “Elbasan Arena” dhe për këtë kërkohet një mbështetje e madhe e tifozëve.

Klubi ka bërë të ditur paraditen e sotme se kanë nxjerrë në shitje biletat për këtë përballje. Çmimet varionë nga 200 – 2000 lekë, ndërsa gjithashtu bëhet e ditur se ku mund t’i blejnë biletat.

“???? UEFA EUROPA CONFERENXE LEAGUE / TURI I

➡NJOFTIM PËR ÇMIMET E BILETAVE

⚽????????FK PARTIZANI ???? MARSAXLOKK FC ????????

???? E ENJTE 11 KORRIK ⏰ORA 20:00

???? “ELBASAN ARENA”

????Ju njoftojmë se për këtë takim çmimet e biletave në Tribunat respektive të stadiumit “Elbasan Arena” do te jenë:

????Biletat në Tribunën: VIP do të kushtojnë 2 000 Lek

????Biletat në Tribunat: A dhe B do të kushtojnë 1 000 Lek

????Biletat në Tribunat: C, D, E, F dhe G do të kushtojnë 200 Lek

???? Biletat mund ti siguroni online ➡https://al.ebileta.al/…/buyseats/scegliSettorePub.do…

Gjithashtu nga ora 10:00 deri në orën 21:00 biletat i gjeni çdo ditë pranë pikës së shitjes të hapur në Sheshin Skënderbej në Tiranë. Të enjten (ditën e ndeshjes) biletat mund ti siguroni edhe në sportelin pranë stadiumit???? “Elbasan Arena” në Elbasan.

#PërjetMeTyPartizan???? #UECL”, ka shkruar klubi.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=