AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

City mposht Wolvesin 0-3

0 0
Read Time:44 Second

Ka përfunduar ndeshja në mes të Wolverhamptonit dhe Manchester Cityt, në kuadër të Premier League.

Ndeshja e luajtur në “Mileniux Stadium” i takoi tërësisht skuadrës së Pep Guardiolas, të cilët e dominuan ndeshjen.

Fillimisht, gol për “Qytetarët” realizoi Jack Grealish në minutën e parë të ndeshjes.

Nuk vonoi shumë dhe topin në rrjetë e dërgoi edhe i përhershmi Erling Haaland (15’).

Goli i 11 për lojtarin në shtatë xhiro të Premier Leagues, teksa edhe skuadra vijon të shkëlqejë.

Për t’ua lehtësuar edhe më shumë fitoren mysafirëve u përkujdes Collins që u përjashtua me karton të kuq në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë City realizoi edhe një herë me Phil Foden, pas një asistimi të De Bruyne.

Falë kësaj fitoreje, “Citizens” marrin pozitën e parë, të paktën përkohësisht, pasi kanë dy pikë më shumë se Arsenali dhe një ndeshje më shumë të luajtur. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=