AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

City kërkon Akanjin

0 0
Read Time:35 Second

Manchester City pritet të bëjnë një lëvizje të fundit, para mbylljes së merkatos.

‘Citizens’ thuhet se janë duke punuar për transferimin e një qendërmbrojtësi dhe bëhet fjalë për lojtarin e Borussia Dortmund, Manuel Akanji.

Zvicerani mund të mos jetë lojtari më i mirë në aspektin defensiv te Man City, por mund të përshtatet mirë në sistemin e Pep Guardiola 3-2-2-3.

Kjo pasi Akanji luan mirë me topin në këmbë dhe mund të jetë i mirë për ndërtimin e aksioneve nga linja e parë.

Sipas Sam Lee, City pritet ta finalizojnë marrëveshjen në orët e fundit të merkatos.

Mbetet të shihet nëse një operacion i tillë do të dal i suksesshëm për kampionët e Anglisë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=