AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

City fiton bindshëm

0 0
Read Time:51 Second

Manchester City ka fituar ndeshjen ndaj Southampton.

Kampioni në fuqi vazhdoi rrugën drejt fitores, pasi mposhti 3:0 Southampton.

Gjatë gjithë takimit skuadër më e mirë padyshim ishin vendasit, pasi përveç tri golave krijuan edhe raste të tjera.

Serinë e golave e hapi Joao Cancelo, i cili realizoi në minutën e 20`.

‘Citizens’ po kërkonin me ngulm edhe golin e dytë dhe e shënuan në minutën e 32` me anë të Phil Foden.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat komod 2:0 në favor të Cityt.

Në 45 minutat e tjerë ishin përsëri vendasit më kërkues.

Golin e tretë e realizuan në minutën e 49` pas një supergoli nga Riyad Mahrez.

Për rezultatin final u përkujdes kush tjetër pos sulmuesi i momentit Erling Haaland.

Në minutën e 65` norvegjezi realizoi, duke çuar në 15 numrin e golave në nëntë ndeshje sa ka me Cityn në Premier Ligë këtë sezon.

Pas kësaj fitore Man City merr përkohësisht pozitën e parë me 23 pikë, kurse Southampton ka shtatë në vendin e 16.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=