AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

City fiton 6-0

0 0
Read Time:30 Second

Manchester City ia ka shënuar plot gjashtë gola skuadrës së Nottingham Forestit, në kuadër të xhiros së pestë të Premier League.

Ata që spikatën më së shumti në këtë goleadë ishin pa dyshim blerjet e verës: Erling Haaland dhe Julian Alvarez.

I pari shënoi plot tri gola në minutat 12’, 23’ dhe 38, ndërsa Alvarez gjeti golin dy herë në minutat 65’ dhe 87’.

Ai që iu fut në mes dy goleadorëve ishte Joao Cancelo që shënoi për 4-0 në minutën e 50’.

Falë kësaj fitoreje, City gjendet në pozitën e dytë me dy pikë më pak se Arsenali. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=