AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Chelsea ofron kontrata 7-vjeçare per yjet e ekipit, përfshihet dhe Broja

0 0
Read Time:59 Second

Aventura e Todd Boehly te Chelsea në Premier League ka nisur mirë, me klubin londinez që deri më tani ka arritur të grumbullojë katër pikë në dy ndeshje. Ndërsa presidenti i ri nuk është kursyer aspak në merkato, me Chelsea-n që mban vendin e parë për shpenzime deri më tani.

Megjithatë, 48-vjeçari ka vendosur standarde të reja dhe po riformulon të gjithë strukturën e klubit brenda dhe jashtë fushe. Todd Boehly dëshiron që me të rinjtë e ekipit të zhvillojë një tjetër strategji, të ngjashme me atë të stilit Amerikan. Sipas raportimeve, Chelsea do t’i ofrojë rinovimin e kontratave, yjeve të rinj të ekipit që janë nën moshën 25 vjeç, me marrëveshje afatgjatë dhe bëhet fjalë për kontrata 7-vjeçare.

Të parët që shumë shpejt mund të hedhin firmën për rinovimin e kontratës janë Mason Mount dhe Reece James. Mount është një prodhim i akademisë të Chelsea-t dhe anglezi u rikthye përsëri në vitin 2019 me “blutë” e Londrës. Mesfushori është pjesë e rëndësishme e trajnerit Thomas Tuchel dhe kjo tregohet qartë në dy ndeshjet e para të Chelsea-t në Premier League, me 23-vjeçarin që e ka nisur si titullar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=