Chelsea kërkon merkaton tjetër De Jongun

0 0
Read Time:34 Second

Frenkie de Jong ka mbetur te Barcelona pas merkatos së verës, por qëndrimi i tij mund të mos jetë shumë i gjatë.

Skuadrat angleze ishin vënë pas Frenkie de Jong gjatë merkatos së verës, me Man United dhe Chelsea që bënë lëvizjet kryesore.

Raportime nga Londra bëjnë të ditur se Chelsea mund t’i kthehet tentimit për De Jong gjatë merkatos së janarit.

‘Blutë’ ishin shumë aktiv në ndjekjen e De Jong, por lojtari megjithatë vendosi të qëndronte në Barcelonë.

Mbetet të shihet nëse deri në merkaton e dimrit, Chelsea do të përgatisë ndonjë ofertë të mirë për holandezin.

Lojtari nuk është lojtari me minutat më të mëdha në mesfushën e Barcelonës. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %