AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Chelsea fiton,shënon edhe Broja

0 0
Read Time:45 Second

Chelsea ka arritur fitore ndaj Wolves.

‘Blutë e Londrës’ fituan me rezultat 3:0 në shtëpi ndaj Wolves.

Skuadër më e mirë në gjithë takimi ishin vendasit, kështu duke shkuar në rrugë të duhur drejt fitorës.

Londinezët krijuan raste në 45 minutat e parë, por tek në fund arritën të realizojnë me Kai Havertz.

Pjesa e parë u mbyll 1:0 në favor të ‘Bluve’.

Edhe në 45 minutat e tjerë skuadra vendase ishin më kërkues, dhe gjetën golin edhe dy herë të tjera.

Ishte Christian Pulisic që në minutën e 54` dyfishoi epërsinë.

Armando Broja ishte ai që vulosi rezultatin final 3:0, pasi realizoi në minutat shtesë, duke shënuar golin e parë me fanellën e londinezëve.

Mysafirët në anën tjetër nuk ishin të rrezikshëm për portën e Chelseat.

Me këtë fitore ‘Blutë e Londrës’ kanë 16 pikë në vendin e katërt, kurse Wolves ka gjashtë në pozitën e 18.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=