AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Chelsea fiton ndaj Milanit,merr 3 pikë të arta

0 0
Read Time:39 Second

Chelsea e ka regjistruar fitoren e parë në Grupin E të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur bindshëm Milanin (3-0) në Stamford Bridge.

Blutë e kishin të qartë se u nevojiteshin pikë për të shpresuar për një vend në fazën e eliminimit direkt dhe ia arritën qëllimit.

Pas një harkimi nga këndi të Ben Chilwell, Thiago Silva kërceu më lartë për të goditur me kokë, por i mrekullueshëm ishte portieri Ciprian Tatarusanu në pritjen e tij.

Megjithatë, topi nuk u pastrua si duhet dhe Wesley Fofana ishte në vendin e duhur, në kohën e duhur për ta realizuar golin e epërsisë (24’).

Dhe për ta menaxhuar më mirë rrjedhën e takimit, vendasit e shënuan edhe golin e dytë përmes Pierre-Emerick Aubameyang (56’), i cili u asistua nga Reece James.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=