Zyrtare: Liria përforcohet me Mërgim Bajramin

Klubi i Futbollit, Liria ka njoftuar se ka nënshkruar me futbollistin Mërgim Bajrami. Bajrami nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e skuadrës prizrenase. “Mërgim Bajrami, edhe zyrtarisht është bërë pjesë e skuadrës së Lirisë”, thuhet në njoftim. Ai, ka bërë karrierë në Cyrih, Grashopers, Shafausen. “Jam i lumtur që arritëm marrëveshjen me klubin,…

Read More

Koulibal afër ligës arabe

Arabia Saudite është duke e ndryshuar shumë futbollin sa i përket ofertave ndaj lojtarëve. Së fundmi të shumtë kanë qenë futbollistët që luajnë në Europë që kanë marrë oferta nga klubet saudite. Këtë herë objektivi është mbrojtësi i Chelsea-t Kalidou Koulibaly. Al-Hilal i ka bërë një ofertë Chelsea-t për të blerë mbrojtësin senegalez.

Read More

Dzeko preferon Fenerbahce para Interit, shpejt takohet me drejtuesit e klubit turk

Edin Dzeko është duke menduar për të ardhmen larg Interit. Mediet italiane raportojnë se sulmuesi boshnjak është duke u kërkuar me ngulm nga Fenerbahce në Turqi. Agjenti i tij Alessandro Lucci po planifikon një takim me drejtuesit e klubit turk në Stamboll, për të kërkuar një marrëveshje që shkon rreth shifrës së 5 milionë euro,…

Read More

Kërkohej nga Milan e PSG, sulmuesi i Chelsea-t nis bisedimet me Al-Nassr

Në mesin e shumë lojtarëve që mund të transferohen në Arabinë Saudite, është edhe sulmuesi, që para pak muajsh kërkohej me ngulm nga Milan Paris Saint-Germain, Hakim Ziyech. Sipas raportimeve nga mediet britanike, marokeni ka nisur negociatat me Al-Nassr, klubi ku luan Cristiano Ronaldo. Ziyech ka shfaqur menjëherë interes kundrejt këtij propozomi dhe duket se…

Read More

Frikë nga një sulm i Chelsea-t, Milani nxiton të “blindojë” francezin

Milani po pret me padurim mbylljen e marrëveshjes së re me portierin francez Mike Maignan, për të shmangur një sulm të mundshëm nga Chelsea. 27-vjeçari është një nga lojtarët e paktë që konsiderohet i patransferueshëm nga Cardinale dhe ka vullnet për të gjetur një marrëveshje të re. Milani nuk ka ndërmend ta privojë veten nga…

Read More

Nuk po ndalen arabët, kërkojnë shërbimet e Mahrez e Aubameyang

Klubi i Arabisë Saudite, Al-Ahli thuhet se do t’i ofrojë Riyad Mahrez 100 milionë euro (85.6 milionë £) plus bonuse, pasi ata kërkojnë ta bindin atë të largohet nga Manchester City. Siç raportohet nga Foot Mercato, një delegacion duke përfshirë kryetarin e Al-Ahli, Waleed Muath ka qenë në Londër për të diskutuar mundësinë e marrëveshjeve…

Read More