Fitorja e 3-të radhazi në “Niko Dovana”, Dinamo mund pastër “bardhezinjtë” e Laçit

“Nëndetësja Blu” ka “fundosur” kundërshtarin e radhës, në “Niko Dovona”, me Dinamon e Dritan Mehmetit që pasditen e kësaj të diele ka mundur në “shtëpi”, me rezultatin e pastër, 2 me 0, “bardhezinjtë” e Laçit, në përballjen e vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore. Nga një gol për secilën pjesë i mjaftoi Dinamos,…

Lexo me shume

Tirana e “pafat” ndaj Erzenit, “shijakasit” i falen “VAR”-it për 3 pikë “mbijetese”

Ka shkuar gjithçka ters për “bardheblutë” e Tiranës, të cilët mesditën e kësaj të hëne janë mposhtu, në “Arena Egnatia”, me rezultatin minimal, 1 me 0 nga “shijakasat” e Erzenit, në përballjen e vlefshme për javën e 14-të të Kategorisë Superiore. Ndryshe nga çfarë teknikut Julian Ahmataj dhe grupi i stafit e lojtarët prisnin, “bomberi”…

Lexo me shume

Dinamo i “falet” kartonit të kuq, Hoxha shpëton “nëndetësen” nga mbytja

“Nëndetësja blu” ka arritur të trimufojë në “Niko Dovana”, me skuadrën e Dinamo City që ka mundur me rezultatin minimal, 1 me 0, “shijakasit” e Erzenit, në përballjen e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Goli i vetëm i sfidës ka ardhur në minutën e 74’-rt Rustem Hoxha kërcen më lart se të…

Lexo me shume
Resize text-+=