Refuzon milionat nga Arabia, Allegrin e tundon stoli i kampionëve

Verë e nxehtë për Massimiliano Allegrin. Pasi ka dëgjuar një ofertë fitimprurëse nga Arabia Saudite, trajneri i Juventusit ka falënderuar për interesin duke e refuzuar propozimin faraonik (20-30 milionë euro pagë sezonale). Gjithsesi, e ardhmja e tij në Torino është në dyshim. Pasi Allegri ka përfunduar në shënjestrën e PSG-së. Edhe pse në tratativa me…

Read More

Napoli e mposht Interin, 3:1

Dy shqiptarë në fushë në derbin e madh të Serie A, reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani (Napoli) dhe ai i Shqipërisë, Kristjan Asllani (Interi). Ndeshje e luftuar mes Napolit dhe Interit në stadiumin “Diego Armando Maradona”, në ndeshjen e javës së 36-të. Napoli ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Interit. Futbollisti Andre Anguissa shënoi…

Read More