E kryer/ Trefishim page, Arsenali “blindon” liderin e prapavijës

Arsenali ka arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës me William Saliba, me firmën që do të hidhet në javët e ardhshme. 22-vjeçari do të nënshkruajë një marrëveshje të re për të qëndruar në “Emirates Stadium” deri në 2027. Performancat e Saliba në Premier League në sezonin 2022-23 kanë rënë në sy. Me francezin që…

Read More

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Mesfusha e Chelseat është e vendosur për një rinovim këtë verë me Mason Mount, Mateo Kovacic dhe Ruben Loftus-Cheek të rreshtuar për lëvizje te Manchester United, Manchester City dhe Milani respektivisht. Mediat në Angli raportojnë se Mount kërkohet nga United, megjithëse ka një ndryshim të konsiderueshëm në vlerësimin e tij. Ai thuhet se ka rënë…

Read More

Tottenham gjen trajnerin e ri, Postecoglou do jetë në krye të “Spurs” për dy sezone

Ange Postecoglou i thotë po Tottenham-it ose të paktë kështu raportojnë mediet britanike. Sipas “BBC” trajneri Australian dhe “Spurs” kanë vendosur që të bashkëpunojnë për dy sezone. Pas fitores së Premier Leagues në Skoci, Postecoglou duhet të zëvendësojë Antonio Conten në pankinën e klubit londinez. Ishin disa emra të mëdhenj që u përfolën për të…

Read More

United shumë afër Ligës së Kampionëve, dështon Liverpooli barazon ndaj Aston Villa

Kanë përfunduar edhe katër ndeshjet që ishin duke u zhvilluar aktualisht në Premier Ligën angleze, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Vitality”, Manchester United e ka mposhtur Bournemouthin me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi mesfushori brazilian Casemiro, i cili i siguroi fitoren…

Read More

Manchester City triumfon ndaj West Ham, Liverpool merr fitore minimale ndaj Fulham

Mbrëmjen e kësaj të mërkure u zhvilluar dy ndeshje të prapambetura nga raundi i 28-të i Premier League, ajo mes Manchester City-West Ham dhe Liverpool-Fulham City. Manchester City bind ndaj West Ham dhe rikthehet në krye të renditjes së Premier League. Sfida e prapambetur e javës së 28-të mes këtyre dy skuadrave u mbyll me…

Read More