Sylvinho: Debutim i mirë, të gjithë të jemi një për Evropian

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho, ka thënë se është i emocionuar me fitoren e parë në “Air Albania”. Sylvinho, theksoi se lojtarët duhet të ta kuptojnë që kemi një objektiv. “Ishte një debutim i mirë dhe i rëndësishëm, kisha emocione jam shumë i kënaqur nga lojtarët dhe skuadrës iu pata thënë se Moldavia është e vështirë…

Read More

Grumbullimi i Shqipërisë/ Grupit i bashkohet Cikalleshi, stërvitje e diferencuar për mesfushorin

Kombëtarja e Shqipërisë ka nisur grumbullimin në kuadër të dy ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024, ndaj Moldavisë në shtëpi dhe Ishujve Faroe në transfertë. Fillimisht në program është për t’u luajtur ndeshja me Moldavinë më datë 17 qershor dhe më pas ajo ndaj Ishujve Faroe tre ditë më pas. Nga grumbullimi i kombëtares në “Shtëpinë…

Read More