Kimmichi s’ka “ndërmend” të largohet nga Bayern Munichu

Joshua Kimmich nuk ka ndërmend të largohet nga Bayern Munichu pasi Barcelona kërkon një mesfushor për të zëvendësuar Sergio Busquetsin. Me mesfushorin veteran Sergio Busquets që largohet nga Barcelona pas 18 vjetësh në fund të sezonit, Blaugranët kanë një vrimë të madhe për të mbushur. Xavi thuhet se ka synuar Kimmichin për të mbushur atë…

Read More

Mane drejt largimit, Bayern nuk e bën dramë dhe i rikthehet “fiksimit” të vjetër

Situata e Sadio Mane te Bayern Munich ka ndikuar shumë edhe te e ardhmja e skuadrës, kjo pasi mediet gjermane raportojnë se sulmuesi mund të largohet gjatë verës. Një situatë e tillë sjell përsëri në vëmendje Harry Kane, me anglezin i cili është rikthyer në “radarin” e bavarezëve. Sulmuesi i Tottenham është zgjedhja e parë…

Read More