Edhe Erdogan përfshihet në çështjen “Ronaldo”, presidenti turk zbulon të ardhmen e sulmuesit

Cristiano Ronaldo, është shndërruar tashmë në një personazh për të cilin flasin të gjithë. E ardhmja, mosha, dhe polemikat në lidhje me stolin ku u detyrua të qëndronte si te Manchester United ashtu edhe në kombëtaren e Portugalisë. Të ardhmen e luzitanit e zbulon presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i cili thekson se Ronaldo do…

Read More

Ndeshjet për sonte

Sot vazhdojnë ndeshjet në garat e mëdha evropiane. Kryendeshja e sotme do të mbahet në ‘Emirates’ aty ku Arsenal do pres Liverpoolin. ‘Topçinjtë’ do kërkojnë vazhdimin e formës së mirë edhe ndaj ‘Reds’, me fillim nga ora 17:30. Në rast se ekipi i Mikel Artetas lëshon pikë, atëherë do të humb vendin e parë në…

Read More

Fundjava e futbollit evropian

Futbolli evropian vijon këtë vikend me ndeshje interesante në kampionatet në kampionatet elitare. Vëmendja, pa dyshim, do të jetë në Itali dhe në Gjermani, ku do të luhen dy derbi. Bayern Munich sfidohet nga Borussia Dortmundi në orën 18:30, teksa Milani pret në shtëpi Juventusin në orën 18:00. Në sfidën e parë favorit llogaritet Bayerni,…

Read More

Ndeshje interesante sonte

Ligat evropiane do të vijojnë edhe në këtë fundjavë me ndeshje interesante. Manchester City, Barcelona dhe Bayern Munich do të luajnë në ligat e tyre respektive. Më fillim nga ora 13:30, “Qytetarët” do të jenë nikoqirë të Wolverhamptonit për ta hapur siparin e javës së shtatë në Premier League. Pos saj, i impenjuar do të…

Read More