AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Broja flet pas vazhdimit të kontratës

0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Mbrëmjen e djeshme një lajm i madh erdhi nga Anglia për sulmuesin e kombëtares tonë, Armando Broja.

20-vjeçari rinovoi kontratën me ekipin e “Bluve të Londrës” deri në vitin 2028 me përmirësim të kushteve financiare, duke dëshmuar se klubi beson fort te ai.

Pas këtij hapi të madh, Broja tregon të gjitha emocionet me anë të nje videojë të publikuar nga klubi në rrjetet sociale.

Broja tregon se idhulli i tij është Didier Drogba dhe kujton momentin kur qëndronte me të pikërisht aty ku po xhironte videon.

Ai gjithashtu kujton kohën kur nisi hapat e parë te Chelsea dhe kalonte në një rrugë që ndante akademinë dhe ekipin e parë.

Ishin aq afër, por edhe aq larg sa i përket arritjes së atij niveli,” shprehet Broja.

Në një moment ylli “kuqezi” kujton edhe momentin e parë kur u bashkua me ekipin e parë, duke thënë se i dukej e pabesueshme që në ato po stërvitej me ata yje që i kishte parë vetëm në TV.

Kujtoj kur erdha për herë të parë të stërvitem te kjo fusha këtu (e ekipit të parë) dhe ishte një moment i pabesueshëm për mua që të shihja të gjithë lojtarët që dilnin nga dhomat e zhveshjeve dhe unë po qëndroja aty. “Uau, unë i kam parë të gjithë këta djem në TV dhe tani të stërvitem me ta…”, tregoi Broja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=