Connect with us

Home

Bonnuci kërkon përkrahje për Italin

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Leonardo Bonucci ka folur në lidhje me kombëtaren italiane.

Italia do të përballet me Anglinë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

E, përpara atij takimi ka folur qendërmbrojtësi i ‘Azzurrëve’, Leonardo Bonucci duke kërkuar përkrahje për kombëtaren.

Italiani ka shqetësime se duke luajtur në ‘San Siro’ Donnarumma-n  do të fërshëllehet nga tifozët lokalë të Milanit, të cilët janë ende të zemëruar me të që u largua si agjent i lirë për t’iu bashkuar PSG-së.

“Shpresoj që njerëzit të mendojnë për atë që është më e mira për Italinë”, tha Bonucci për ‘RAI Sport’, duke iu referuar gjithashtu humbjes në play-off të Kupës së Botës kundër Maqedonisë së Veriut.

“Ne e kuptojmë se ajo që ndodhi në mars mbetet një plagë e hapur dhe do të jetë gjithmonë. Ne kemi nevojë për mbështetjen e tifozëve dhe shpresojmë se do të ketë vetëm duartrokitje dhe inkurajim për Gigio dhe të gjithë lojtarët e Italisë gjatë 90 minutave.”

Mbrojtësi shkoi edhe më tej në konferencën për shtyp, duke paralajmëruar se “kushdo që përqesh një lojtar të Italisë është pa tru”.

Juventusi ka luftuar keq deri më tani këtë sezon si në Serie A ashtu edhe në Ligën e Kampionëve, kështu që Bonucci e sheh detyrën ndërkombëtare si diçka si një lirim?

“Unë vij gjithmonë në Nazionale me kokën time të lirë nga shqetësimet e tjera, me një grup të jashtëzakonshëm lojtarësh dhe stafi.

Momente të errëta do të vijnë gjithmonë në karrierën e një lojtari dhe në jetën e çdo personi, ju vetëm duhet t’i përballoni ato me kokën lart dhe një ndjenjë qartësie”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Home

Zyrtare: Faruk Statovci bëhet me punë të re, emërohet trajner i klubit kosovar

Published

on

0 0
Read Time:29 Second

Skuadra e KF Flamurtarit është bërë me trajner të ri dhe në shtab teknik e ka emëruar, Faruk Statovcin.

Përmes rrjeteve sociale, klubi nga Prishtina ka bërë të ditur marrëveshjen me trajnerin e ri, shkruan Indeksonline

“Emërimi i Statovcit si shef i shtabit teknik vjen si proces i nismës së projektit për rikthimin e klubit në nivelet më të larta sportive dhe puna e suksesshme ndërvite është vlerësuesi më i mirë për teknikun Statovci”

“Fillimi i fazës përgatitore në fillim të javës që po vjen shënon edhe fillimin e etapës së Statovcit në klub”, shkruhet në njoftimin e klubit


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Home

Rumania triumfon bindshëm ndaj Ukrainës

Published

on

0 0
Read Time:49 Second

Kombëtarja e Rumanisë ka shënuar fitore bindëse ndaj Ukrainës.

Edhe pse ishte pritur që të ishte ndeshje mjaftë e barabartë, rumunët triumfuan me rezultat të thellë 3:0.

Nicolae Stanciu me një eurogol nga distanca i dha epërsinë Rumanisë (29’).

I njëjti ishte afër të shënonte ndoshta golin e karrierës, duke tentuar nga rivendja këndore, megjithatë traversa e shpëtoi Lunin.

Rumania vazhdoi me të njëjtin ritëm edhe në pjesën e dytë, për të shënuar edhe dy herë për pikët e plota.

Fillimisht Razvan Marin shënoi një supergol nga distanca, ku lunin bëri një ndërhyrje të dobët (53’).

Ndërsa, vetëm katër minuta më vonë Denis Dragus shënoi nga afërsia për ta vulosur fitoren pas një asistimi të Dennis Man (57’).

Rasti i vetëm i Ukrainës që vlen të ceket ishte i Mykhailo Mudryk, por ky i fundit gjuajti mbi traversë.

Kësisoj, Rumania bëhet lider në grupin E me tre pikë, derisa Ukraina renditet në fund pa pikë. Në këtë grup gjenden edhe Belgjika dhe Sllovakia.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Home

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

Published

on

0 0
Read Time:40 Second

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka përjashtuar mundësinë e përdorimit të kartonit të kaltër.

Një plan ishte krijuar nga disa ligjvënës të futbollit për një karton të ri për t’u bashkuar me kartonët e tjetër të verdhë dhe të kuq.

Megjithatë, Infantino hodhi poshtë idenë e përdorimit të kartonit të kaltër në futbollin profesionist.

Duke folur në Skoci, përpara takimit të së shtunës të Bordit të Shoqatës Ndërkombëtare të Futbollit (IFAB) në Loch Lomond, ai tha: “FIFA është plotësisht kundër kartoni të kaltër”.

“Kartoni i kuq në kartonin e kaltër, në asnjë mënyrë, duhet të jeni serioz”.

“Ne jemi gjithmonë të hapur në IFAB, në FIFA, për të shqyrtuar idetë dhe propozimet… por sapo ta shikoni, duhet të mbroni edhe lojën, thelbin e lojës, traditën e lojës”.

“Nuk ka karton të kaltër”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=