AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Bonnuci kërkon përkrahje për Italin

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Leonardo Bonucci ka folur në lidhje me kombëtaren italiane.

Italia do të përballet me Anglinë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

E, përpara atij takimi ka folur qendërmbrojtësi i ‘Azzurrëve’, Leonardo Bonucci duke kërkuar përkrahje për kombëtaren.

Italiani ka shqetësime se duke luajtur në ‘San Siro’ Donnarumma-n  do të fërshëllehet nga tifozët lokalë të Milanit, të cilët janë ende të zemëruar me të që u largua si agjent i lirë për t’iu bashkuar PSG-së.

“Shpresoj që njerëzit të mendojnë për atë që është më e mira për Italinë”, tha Bonucci për ‘RAI Sport’, duke iu referuar gjithashtu humbjes në play-off të Kupës së Botës kundër Maqedonisë së Veriut.

“Ne e kuptojmë se ajo që ndodhi në mars mbetet një plagë e hapur dhe do të jetë gjithmonë. Ne kemi nevojë për mbështetjen e tifozëve dhe shpresojmë se do të ketë vetëm duartrokitje dhe inkurajim për Gigio dhe të gjithë lojtarët e Italisë gjatë 90 minutave.”

Mbrojtësi shkoi edhe më tej në konferencën për shtyp, duke paralajmëruar se “kushdo që përqesh një lojtar të Italisë është pa tru”.

Juventusi ka luftuar keq deri më tani këtë sezon si në Serie A ashtu edhe në Ligën e Kampionëve, kështu që Bonucci e sheh detyrën ndërkombëtare si diçka si një lirim?

“Unë vij gjithmonë në Nazionale me kokën time të lirë nga shqetësimet e tjera, me një grup të jashtëzakonshëm lojtarësh dhe stafi.

Momente të errëta do të vijnë gjithmonë në karrierën e një lojtari dhe në jetën e çdo personi, ju vetëm duhet t’i përballoni ato me kokën lart dhe një ndjenjë qartësie”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=