Connect with us

Serie A

Belotti gati për Romen

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Andrea Belotti thuhet se do t’i nënshtrohet pjesës së dytë të testeve mjekësore me Romën sot dhe u ka thënë lamtumirë tifozëve të Torinos në rrjetet sociale.

Sulmuesi italian do t’i bashkohet skuadrës së Jose Mourinhos si agjent i lirë pasi kontrata e tij me Torinon skadoi në qershor.

‘Calciomercato.com’ pretendon se 28 vjeçari do t’i nënshtrohet pjesës së dytë të testeve mjekësore sot në Villa Stuart.

Ai tashmë ka mbërritur në Romë dhe pritet të nënshkruajë një kontratë trevjeçare sot.

28-vjeçari i ka dhënë lamtumirën e fundit fansave të tij me një letër të hapur të publikuar në Instagram.

“Të dashur tifozë të Torinos, është e vështirë të përshkruash atë që kemi përjetuar në shtatë vitet e fundit. Isha fëmijë kur erdha dhe u rrita me vlerat e këtij klubi.

U përpoqa të jap gjithçka në çdo seancë stërvitore dhe në çdo ndeshje për të shpaguar dashurinë që më treguat. Ne vuajtëm dhe u gëzuam së bashku dhe dua t’ju falënderoj. E di që heshtja ime ju ka lënduar dhe kërkoj falje për këtë, por disa situata më bënë ta bëja. Gjithmonë kam dashur ta mbroj këtë fanellë dhe këto ngjyra.

Nuk do ta harroj kurrë shiritin e kapitenit, magjinë e 4 majit, Curva Maradona duke bërtitur emrin tim. Tani largohem si burrë dhe si baba, duke e ditur që kam dhënë gjithçka në këto vite. Nuk është një lamtumirë sepse Torino do të jetë gjithmonë shtëpia ime, faleminderit për gjithçka”, shkroi ai.

Belotti shënoi 113 gola në 251 ndeshje me Torinon.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Serie A

Barazimi i Milan ndaj Sassuolo, Pioli: Mund të bënim 5 ose 6 gola

Published

on

0 0
Read Time:40 Second

Milan barazoi 3-3 ndaj Sassuolo në transfertë, dhe pas përfundimit të sfidës, Stefano Pioli, trajneri i Milan foli për 90 minutat.

“Duhet të ishte shmangur pakujdesia në të cilën pësuam gola, por nuk është e vërtetë që nuk ishim të guximshëm me topin. Ne shënuam tre gola. Krijimi i situatave të rrezikshme, ndoshta është ndeshja në të cilën ne krijuam më së shumti, ne mund të kishim shënuar 5 ose 6 gola. Kemi shpirtin e skuadrës, por ne duhet të rrisim nivelin e lojës.

Ndeshja e radhës vendimtare për të ardhmen? Për mua asgjë nuk ndryshon, ndeshja e radhës është gjithmonë më e rëndësishmja. E ardhmja ime do të vendoset në fund të kampionatit, ashtu siç ka qenë gjithmonë që kur jam bashkuar me Milanin”, është shprehur ndër të tjera Pioli.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Serie A

Alberto do largimin nga Lazio: Nuk dua të marr një euro më shumë

Published

on

0 0
Read Time:59 Second

Luis Alberto ka tronditur duke njoftuar drejtpërdrejt në televizion se ai tashmë i ka kërkuar klubit të Lazios që t’ia ndërpres kontratën, në mënyrë që të largohet gjatë kësaj vere.

Mesfushori spanjoll kishte qenë pranë largimit disa herë në vitet e fundit, për të ndryshuar gjithmonë mendjen, por këtë herë situata duket të jetë ndryshe.

“Javët e fundit kanë qenë të vështira për mua. Nuk e di se cili do të jetë projekti, por mund të them se sigurisht që nuk do të jem pjesë e projektit për sezonin e ardhshëm”, tha ai për DAZN.

“Unë tashmë i kam kërkuar klubit të më ndërpresë kontratën, nuk dua të marr një euro më shumë nga Lazio. Unë mendoj se është vetëm tani për të hequr dorë. Ky klub më ka dhënë shumë, por ka ardhur koha që të largohem dhe t’ua lë të tjerëve”.

31-vjeçari është nën kontratë deri në qershor të vitit 2027, kështu që mbetet për t’u parë nëse ai kërkon një transferim apo thjesht ndërpret marrëveshjen para kohe dhe lë pagat në tavolinë.

Luis Alberto ka bërë 302 paraqitje me fanellën e Lazios, duke kontribuar 51 gola dhe 76 asistime.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Serie A

Iu dogj ferrari- Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj shpëton nga aksidenti

Published

on

0 0
Read Time:22 Second

Mbrojtësi shqiptar i Lazios, Elseid Hysaj ka shpëtuar nga aksidenti pasi vetura e tij 160 mijë euroshe papritmas mori flakë dhe u dogj e tëra.

Në veturë, Hysaj gjendej së bashku me vjehrrin e tij.

Siç shkruan Il Messaggero, transmeton klankosova.tv, për fat të mirë Hysaj ka shpëtuar pa asnjë pasojë fizike.

“Makina u përfshi papritur në flakë, për fat nuk u lënduam, i shpëtuam rrezikut”, ka thënë Hysaj për Il Massaggero.

Hhhh

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=