AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Belgjika fiton ndaj Uellsit

0 0
Read Time:32 Second

Belgjika ka fituar ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Uellsit.

2:1 ishte fitorja e belgëve ndaj uellsianëve, në kuadër të ndeshjes së grupit katër, në ligën A.

Protagonist në këtë takim ishte padyshim mesfushori i Man City, Kevin De Bruyne, pasi shënoi dhe asistoi.

Në minutën e 111 belgu fillimisht shënoi, për rezultatin 1:0.

Kurse, në minutën e 38` De Bruyne asistoi për Michy Batshuayi, për te dyfishuar epërsinë.

Për mysafirët golin e vetëm e realizoi Kieffer Moore në minutën e 50`.

Kështu me këtë fitore Belgjika është në vendin e dytë me 10 pikë, kurse Uellsi në pozitën e katërt me një.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=