Connect with us

Bundesliga

Bayerni zyrtarizon goditjen 60 milionëshe

Published

on

0 0
Read Time:43 Second

Bayerni ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Michael Olise. Anësori i ri i djathtë i kampionëve gjermanë po kalon nga Crystal Palace në Bundesligë dhe ka nënshkruar kontratë në Mynih deri në vitin 2029. Sipas Sky, për transferimin do të paguhen 60 milionë euro; Mund të ketë gjithashtu pagesa bonus të lidhura me performancën.

Kështu Bayerni ka nënshkruar me një nga anësorët më të kërkuar në Evropë dhe ka mposhtur shumë klube të mëdha: thashethemet thonë se rreth gjysma e Premier Ligës ishte pas Olise.

Për shkak të një dëmtimi në kofshë, Olise ishte në gjendje të luante vetëm 19 ndeshje konkurruese për Crystal Palace sezonin e kaluar, por tregoi cilësinë e tij të jashtëzakonshme në çdo ndeshje. Me dhjetë gola dhe gjashtë asistime, Olise bëri shifra të bujshme. Francezi me ritëm të shpejtë dhe të fortë driblues përdoret kryesisht në krahun e djathtë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bundesliga

Sancho kërkon qëndrimin në Bundesliga, Dortmund e United nisin negociatat për anglezin

Published

on

0 0
Read Time:43 Second

Pavarësisht zhgënjimit të fortë në finalen e Champions League të humbur në “Wembley” ndaj Real Madrid-it, sulmuesi i kombëtares angleze Jadon Sancho tashmë ka vendosur se çfarë do të bëjë me të ardhmen e tij dhe ku dëshiron ta vazhdojë karrierën.

I huazuar nga Borussia Dortmund gjatë merkatos së janarit nga Manchester United, sulmuesi 24-vjeçar gjeti formën e tij më të mirë te “Verdhezinjtë” dhe në këtë situatë, Sancho shpreson që Borussia Dortmund të arrijë marrëveshje me “Djajtë e Kuq” për transferimin e tij të përhershëm në “Signal Iduna Park” ku po kalon një moment shumë të mirë.

Ndërkaq, kujtojmë se që prej rikthimit të tij në Bundesliga, Sancho është kthyer në një protagonist të vërtetë, te skuadra e teknikut, Edin Terzic, ku në 21 përballjet e zhvilluara që prej janarit ka arritur të regjistrojë tre gola, si dhe tre asistime.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Bundesliga

Bayern Munich mposht me lehtësi Wolfsburgun në ‘Allianz Stadium’

Published

on

0 0
Read Time:57 Second

Bayern Munich ka shënuar fitore me rezultat të pastër 2-0 ndaj Wolfsburgut në kuadër të javës së 33-të në elitën e futbollit gjerman.

Pjesa e parë i takoi në tërësi bavarezëve të cilët e dominuan atë gjatë tërë kohës ku dhe arritën që të shënojnë dy gola.

Golin e epërsisë Bayernit ia dha i riu Lovro Zvoranek i cili në minutën e katërt shënoi për rezultatin 1-0 pas asistimit nga Alphonso Davies.

Në minutën e 13-të Bayerni dyfishoi rezultatin, kësaj radhe përmes Leon Goretzkas i cili shënoi një gol të bukur për 2-0 pas asistimit nga Thomas Muller.

Në pjesën e dytë ra ritmi i lojës dhe Tuchel pati luksin për të bërë disa ndryshime në formacion duke marrë parasysh epërsinë e krijuar dhe faktin që kampionati tashmë ka përfunduar sa i përket kampionit.

Vendin e Neuerit në pjesën e dytë e zuri Daniel Peretz, ndërsa disa minuta tekniku gjerman ia garantoi edhe të riut Matteo Perez Vinlof.

Me këtë fitore Bayerni shkon në kuotën e 72 pikëve, ndërsa javën e ardhshme do ta luajë ndeshjen e fundit të sezonit ndaj Hoffenheimit në udhëtim. /Telegrafi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Bundesliga

St Pauli dhe Holstein Kiel në Bundesliga

Published

on

0 0
Read Time:28 Second

St. Pauli dhe Holstein Kiel, janë dy skuadrat që edhe matematikisht kanë siguruar inkuadrimin në ligën elitare gjermane, Bundesliga.

Pas fitores ndaj Osnabruck me rezultat 3:1, St Paili, i ka tubuar 66 pikë dhe renditet në vendin e parë, kur ka mbetur edhe një ndeshje deri në përfundim të sezonit.

Nga edicioni tjetër në Bundesliga 1, do të luajë edhe Holstein Kiel, e cila barazoi 1:1 me Fortuna Dusseldorf, duke u renditur në vendin e dytë me 65 pikë.

Ndërkaq, ku i fundit ngritjen në ligen elitare do ta kërkoj përmes barazhit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=