Connect with us

La Liga

Barcelona s’e shfrytëzon gabimin e Realit, ndalet nga Bilbao

Published

on

0 0
Read Time:42 Second

Barcelona nuk arriti të shfrytëzojë mundësinë për t’u ngjitur në vendin e dytë në tabelë pas barazimit kundër Athletic Bilbaos.

Në pjesën e parë, Barcelona, ndonëse pse u përpoq të ruante topin, pas largimit të dy mesfushorëve kryesorë Frenkie de Jong dhe Pedri – të lënduar gjatë ndeshjes – rrjedha e lojës për ekipin katalanas u vështirësua shumë, duke mos arritur të krijojë raste konkrete shënimi.

De Jong pësoi një lëndim të rëndë në minutën e 23-të dhe u zëvendësua nga Fermin Lopez, ndërsa Pedri u largua nga fusha në minutën e 44-të, i zëvendësuar nga Lamine Yamal.

Athletic rriti presionin ndaj Barcelonës përmes krosimeve dhe goditjeve nga jashtë zonës, por nuk arriti të krijonte situata të rrezikshme

Asnjëra nga dy ekipet nuk arriti të thyente mbrojtjen e kundërshtarit.

Barcelona ndodhet aktualisht në vendin e tretë në klasifikim me 58 pikë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

La Liga

De Zerbi i shuan shpresat Barcelonës: Zemra ime është te Brighton

Published

on

0 0
Read Time:26 Second

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi ka folur për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat e nxehta të ditëve të fundit.

Në një konferencë për shtyp, trajneri italian deklaroi se për të është vetëm Brighton dhe se zemra tij ndodhet vetëm aty për momentin.

“Unë kam vetëm Brighton në kokën dhe zemrën time. Do të doja ta mbyllja sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Kam një kontratë, fokusi im është te Brighton, 100% i sigurt për këtë”, tha De Zerbi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

La Liga

Nuk mjafton vetëm dënimi me burg, Barcelona ndëshkon Dani Alves

Published

on

0 0
Read Time:30 Second

Dani Alves është përballur me probleme të mëdha kohët e fundit. Ish-ylli brazilian është akuzuar për abuzim seksual, ku gjykata e Barcelonës e ka dënuar me katër vite e gjashtë muaj burgim.

Alves, i cili koinsiderohej si një nga mbrojtësit më të mirë që ka veshur fanellën e Barcelonës, tani ka pësuar goditje të mëdha dhe imazhi i tij është zbehur krejtësisht.

Duke parë zhvillimet e tij, Barcelona ka vendosur t’i heq Dani Alves statustin e tij si legjendë e klubit, një titull që iu dha 102 lojtarëve që kanë veshur fanellën e katalanasve që nga themelimi i klubit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

La Liga

E ardhmja e Arda Guler, Real Madrid mund të ndryshojë qëndrim

Published

on

0 0
Read Time:39 Second

Carlo Ancelotti ka qenë i qëndrueshëm duke kërkuar durim në lidhje me yllin turk Arda Guler, i cili iu bashkua klubit verën e kaluar nga Fenerbahce për 25 milionë euro. 18-vjeçari ka parë vetëm 92 minuta lojë, pasi mungoi në gjysmën e parë të sezonit për shkak të lëndimit, dhe po flitet se ai mund të huazohet këtë verë.

Një numër i klubeve të La Ligës dhe Milani në Serie A janë lidhur me Gulerin si destinacione të mundshme për turkun.
Sipas gazetarit Matteo Moretto, Guler është i fokusuar të ketë sukses në Real Madrid dhe dëshiron të luftojë për vendin e tij.

Megjithatë, ka një shans të mirë që Real Madrid të vendosë se ai duhet të huazohet në mënyrë që të fitojë përvojë dhe kohën e lojës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=