Barazim drama gjermane

0 0
Read Time:1 Minute, 0 Second

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë ndarë pikët.

2:2 përfundoi ‘drama’ në mes dy gjigantëve gjermanë.

Të parët në avantazh kaluan ekipi bavarez, pasi shënuan me anë të Leon Goretzka në minutën e 33`.

Raste u krijuan nga skuadrat edhe më pas, por gola nuk u realizuan.

Pjesa e parë u mbyll 1:0 në favor të Bayernit.

Edhe në 45 minutat e tjerë u zhvillua një ndeshje interesante.

Leroy Sane shënoi në minutën e 53` për të dyfishuar epërsinë e Bayernit.

Dortmundi në anën tjetër po kërkonin golin, që të ngushtonin epërsinë. Atë e arritën në minutën e 74`, pas realizimit të Moukoko.

BVB kishin mundësi më pas edhe të barazonin rezultatin, por në vend ishte Manuel Neur duke mos lejuar të ndodhë diçka e tillë.

Në minutat shtesë Kingley Coman pas një ndërhyrje drejt njërit nga lojtarët e vendasve u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua.

Kur po mendohej se gjithçka ka përfunduar në fushë u shfaq Anthony Modeste, i cili në minutat e fundit të lojës arriti të barazojë rezultatin.

Me këtë barazim Bayerni qëndron në vendin e tretë me 16 pikë, aq sa ka Dortmundi në vendin e katërt.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=