AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Ballkani bën histori mposht Sivassporin

0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Skuadra kosovare, Ballkani ka fituar ndaj asaj turke Sivasspor.

3:4 në favor të Ballkanit përfundoi ndeshja ndaj Sivasspor, në kuadër të grupeve të Ligës së Konferencës.

Ballkani gjatë 90 minutave ishin skuadër më e mirë në çdo aspekt.

Lojën më mirë e nisën vendasit, pasi qysh në minutën e parë shënuan, më anë të Frederik Ulvestad.

Por, ajo ishte mundësia e vetme e turqve drejt portës së ekipit nga Kosova.

Në anën tjetër suharekasit po krijonin raste të shumta shënimi.

Kur po rridhte minuta e 20` ishte Armen Thaqi që realizoi një supergol, për të barazuar rezulatin në 1:1.

Ballkani nuk u ndalë, po kërkonin edhe golin e epërsisë.

Pas një aksioni të mirë të tyre, Arbër Potoku shënoi, duke kaluar në avatazh kosovarët.

Kështu pjesa e parë u mbyll 1:2 në favor të Ballkanit.

Në 45 minutat e dytë skuadra vendase po kërkonin barazimin e rezultatit.

Ata krijuan disa raste, por në vend ishte Stivi Frashëri, i cili bëri pritje spektakolare.

Po ridhte minuta e 66` kur Meriton Korenica arriti të shënoj, duke e çuar rezultatin në 3:1 në favor të Ballkanit.

Turqit arritën të shënojn dy herë, ishte Yesilyurt që realizoi në minutën e 75` dhe shtesat.

Por, Ballkani nuk u ndalë, arritën të realizojnë golin e katër.

Ishte Ermal Krasniqi që realizoi në minutat shtesë.

Me këtë fitore, suharekasit kanë katër pikë, në vendin e dytë, kurse Sivasspor ka gjithashtu katër, në pozitën e tretë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=