AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Atletico mund lehtësisht Sevillen

0 0
Read Time:35 Second

Atletico Madrid ka fituar lehtësisht ndeshjen ndaj Sevillas.

2:0 përfundoi ndeshja në ‘Sanchez Pizjuan’, në favor të Atleticos, përcjell lajmi.net.

Gjatë 90 minutave skuadër më e mirë ishin mysafirët, kështu duke thelluar edhe më shumë gjendjen e Sevillas.

Golat për ‘rojiblancos’ u shënuan nga Marcos Llorente në minutën e 29` dhe Alvaro Morata në të 57`.

Kurse, skuadra e Julen Lopetegut rrezikuan seriozisht vetëm njëherë, por në vend ishte Jan Oblak.

Sevilla pëson humbjen e katërt këtë sezon në La Liga, duke konfirmuar se janë shumë larg formës së tyre.

Atletico me tri pikët e arkëtuara shkon në kuotën e 13 pikëve në vendin e pestë, kurse Sevilla ka pesë në pozitën e 16.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=