Arteta zgjidhet trajneri i muajit i Premier Ligës

0 0
Read Time:22 Second

Mikel Arteta është zgjedhur trajneri i muajit në Premier League.

Çmimi u nda për muajin gusht, kohë kur Arsenali regjistroi pesë fitore në po aq ndeshje, duke qenë njëherësh lider i ligës.

Spanjolli është trajneri i dytë te londinezët që arrin t’i fitojë pesë ndeshjet e para në ligë, pas Arsene Wenger në sezonin 2004/25.

Gjatë muajit gusht, Arsenali mposhti Crystal Palacen, Leicester Cityn, Bournemouthin, Fulhamin dhe Aston Villan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %